Přeskočit na obsah

Jak můžete pomoci

Pokud chcete i vy pomoci, podívejte se prosím na seznam věcí, které nyní shromažďujeme, a které budou následně odvezeny na Ukrajinu. Vyberte některou/é z nich a přineste je na sběrné místo ve Vřesovicích nebo nás kontaktujte a my si dary vyzvedneme. Pokud si netroufáte koupit konkrétní věci, můžete přispět peněžní částkou. Pro dotazy nás kontaktujte na čísle 724 187 202 nebo na e-mailu koordinator@podporukrajinu.cz Moc děkujeme.

Veškeré nashromážděné dary osobně převezeme na Ukrajinu a předáme zástupcům humanitární organizace Křídla Poltavy. Nepředáváme finanční pomoc, ale chceme zakoupit a předat konkrétní pomoc, o kterou si lidé na Ukrajině řekli.

Věci do nemocnic

Speciální kategorií je ošacení pro zotavující se vojáky: zde je vhodné volnější oblečení, které lze obléct i přes obvazy a zraněná místa.

  • Oblečení pro raněné vojáky: trička, pánské sportovní kalhoty, gumové pantofle – Lze darovat zachovalé obnošené šatstvo. Dávejte prosím pouze to co byste si oblékli sami. Není vhodné společenské oblečení
  • Probiotika – pro vojáky
  • Vybavení nemocnice – mikrovlnná trouba, pračka, varná konvice

Věci běžné potřeby

Lidé v ohrožených oblastech nemají práci a tudíž prostředky na nákup běžných věcí. Je potřeba téměř vše od potravin po hygienické potřeby. Je zájem i o běžné oblečení na nadcházející letní sezónu.

Pánské ponožky a spodní prádlo – pouze nové

Hygienické potřeby: například vlhčené obrousky, tvrdá mýdla

Trvanlivé potraviny: konzervy, těstoviny, rýži, atd. – cokoliv s dlouhou dobou trvanlivostí. Žádné skleněné obaly. .

Pro děti – sladkosti, tužky, fixy, omalovánky

Repelenty proti komárům

VyBAVENí, které pomáha chránit ŽiVOT

Termovize, detektory kovu a vysílačky jsou zařízení, které lidem v blízkosti bojových linií pomáhají vyhnout se nebezpečí a efektivně se bránit. Jedná se o specializovaná zařízení, na kterých závisí život lidí. Konzultujte nákup specifického zařízení s naším koordinátorem.

Pozorovací dron DJI Mavic 3 Classic

Dalekohlad s dálkoměrem Vortex Fury 5000HD AB 10 42 LRF

Termovize – NIGHT PEARL ALOR 25 PRO

Detektory kovů Nokta-Makro Simplex+ SET

Vysílačky Motorola R7a NKP, UHF 400-527MHz, 64 kan., 4W

Aktivní sluchátka Havard Leigh Impact

Sběrná místa

Věcné dary nebo finanční pomoc můžete odevzdat na obecních úřadech zapojených obcí nebo budou v jednotlivých obcích upřesněny letáčkem

Obecní úřad Vřesovice